Wizard Samenvoegen

Met behulp van deze wizard kunt u wijzigingen samenvoegen tussen twee projectstatussen naar uw werkgebied. De wizard Samenvoegen wordt vaak gebruikt voor het verplaatsen van wijzigingen van de ene vertakking naar de andere, bijvoorbeeld na het splitsen van een vertakking om een programmafout op te lossen. De samenvoeging behandelt de wijzigingen tussen twee punten in een vertakking, het startpunt en het eindpunt en voegt deze samen naar het werkgebied. Het startpunt is doorgaans de hoofddirectory van de vertakking (versietag) en het eindpunt kan het uiteinde (laatste en beste) zijn van de vertakking of het kan een andere versietag zijn.

Het is zeer belangrijk om te begrijpen dat de bestemming van de samenvoeging altijd het project in het werkgebied moet zijn. Nadat de samenvoeging is voltooid, kunt u de wijzigingen lokaal testen en vervolgens vastleggen naar een nieuwe vertakking (meestal HEAD).

Voor het starten van een samenvoeging, selecteert u een project (of een of meer resources) en kiest Team > Samenvoegen... in het voorgrondmenu. Het volgende dialoogvenster verschijnt:

Eerste dialoogvenster voor samenvoegen

Eerst moet u de eindtag van de samenvoeging kiezen. Dit is de vertakking of versie die wordt samengevoegd in het werkgebied. Kies een versie als u de verschillen wilt samenvoegen tussen twee versies van een project in uw werkgebied. Kies een vertakking als u de wijzigingen die zijn aangebracht in de vertakking wilt samenvoegen naar uw lokale werkgebied.

Door de wizard zal geprobeerd worden een geschikte tag te vinden als begintag of basistag. Als deze niet kan worden bepaald, moet u deze handmatig opgeven. Als er geen begintag is, kunt u kiezen voor een samenvoeging zonder preview, waarvoor geen begintag vereist is, maar de samenvoeging vindt dan onmiddellijk naar het werkgebied plaats. Het nadeel hiervan is dat door CVS een op tekst gebaseerd markup wordt gebruikt om conflicten te identificeren en dit is omslachtig.

Als de optie voor preview samenvoeging is geselecteerd, worden na een klik op de knop voltooien de wijzigingen tussen begin- en eindpunt berekend en weergegeven als CVS-samenvoegsynchronisatie in de view Synchronisatie. Afhankelijk van de grootte van het project dat u samenvoegt, kan dit enige tijd in beslag nemen, maar het kan op de achtergrond worden uitgevoerd. In de synchronisatieview kunt u wijzigingen naar de workbench bijwerken of samenvoegen.

Verwante concepten
Teamprogrammering met CVS
Vertakkingen

Verwante taken
Vertakkingen
Samenvoegen vanaf een vertakking

Verwante onderwerpen
CVS
CVS-samenvoegsynchronisatie
Vergelijkingseditor