Editors

Eerder is beschreven hoe u met een plugin een editor kunt aanleveren in de workbench. Nu gaan we kijken naar de implementatie van een editor.

Er is geen "vast" implementatiepatroon voor editors, omdat editors meestal toepassingsspecifieke functies bevatten.  Een tool voor het bewerken en beheren van een bepaald inhoudtype beschikt over aangepaste functionaliteit om resourcegegevens te bewerken.

Editors zijn er in allerlei soorten en maten. Als een plugin-editor een teksteditor is, kunt u de bestaande standaardteksteditor gebruiken of een aangepaste teksteditor maken met behulp van de voorzieningen in het platform. De laatste benadering wordt gebruikt voor de Java-voorbeeldeditor.

Java-teksteditor

Als een plugin-editor geen teksteditor is, moet door de plugin een aangepaste editor worden geïmplementeerd. U kunt op verschillende manieren te werk gaan om aangepaste editors te maken, afhankelijk van de vormgeving en werking van de editor.

Als u het implementatiemodel voor de editor eenmaal hebt vastgesteld, is het implementeren van de editor grotendeels vergelijkbaar met het programmeren van een zelfstandige JFace of SWT-toepassing.  Hiertoe worden de nodige acties, voorkeuren en wizards ter ondersteuning van de editor toegevoegd met platformextensies. Maar de interne functies van de editor zijn voornamelijk afhankelijk van het ontwerp en het interne model van uw toepassing.