Het Eclipse-platform zelf is gestructureerd als een verzameling subsystemen die zijn geïmplementeerd in een of meer plugins. De subsystemen zijn bovenop een kleine runtime-engine gemaakt. In de onderstaande afbeelding ziet u een vereenvoudigde view.
De term workbench verwijst naar de desktopontwikkelomgeving. De workbench heeft als doel het naadloos integreren van tools en het aanbieden van een gemeenschappelijk model voor het maken, beheren en navigeren van de resources van het werkgebied.
Elk workbenchvenster bevat een of meer perspectieven. Perspectieven bevatten views en editors en bepalen de inhoud van de menu's en werkbalken. Er kunnen meerdere workbenchvensters tegelijk op het bureaublad zijn geopend.
Functies
Resources
Perspectieven
Views
Editors
CVS-repository's
Nieuwe functies installeren met de updatemanager
Perspectieven openen
Views openen
Tussen perspectieven schakelen
Perspectieven configureren