Visningen Problemer inneholder systemgenererte feil, advarsler eller informasjon som er knyttet til en ressurs. Disse blir vanligvis produsert av byggere. Hvis du for eksempel lagrer en Java-kildefil som inneholder syntaksfeil, blir feilene automatisk loggført i denne visningen.
Visningen Problemer blir som standard inkludert i perspektivet Ressurser. Du
kan legge den til i det gjeldende perspektivet ved å klikke på
Vindu > Vis visning
> Annet > Generelt > Problemer.
Disse ikonene blir brukt av visningen Problemer:
Ikon | Beskrivelse |
---|---|
![]() |
Informasjon |
![]() |
Advarsel |
![]() |
Feil |
![]() |
Slett |
![]() |
Filtrer |
Den første kolonnen viser om linjeoppføringen er en oppgave eller en kompilatorgenerert feil, advarsel eller informasjon.
Kolonnen Beskrivelse inneholder en beskrivelse av linjeoppføringen. Du kan redigere beskrivelsen av brukerdefinerte oppgaver ved å velge Egenskaper på hurtigmenyen.
Kolonnene Ressurs og Bane viser navnet på og plasseringen av ressursen som er knyttet til hver linjeoppføring.
Kolonnen Plassering viser linjenummeret for linjeoppføringen i den tilknyttede ressursen.
Verktøylinjen i visningen Problemer har disse knappene:
Klikk på ikonet i den venstre enden av visningens tittellinje for å åpne en meny over valg som er generiske for alle visninger. Klikk på opp-ned-trekanten for å åpne en meny over valg som er spesifikke for visningen Problemer. Høyreklikk i visningen for å åpne en hurtigmeny.