Equinox OSGi-frameworkstartprogramma
PDE biedt het Equinox OSGi-frameworkstartprogramma waarmee u een OSGi-framework kunt starten om het te testen of uw OSGi-bundel op fouten kunt controleren. Net als bij alle andere startprogramma's in Eclipse (bijvoorbeeld de Java-toepassings- en Java Applet-startprogramma's,...) kan het Equinox OSGi-frameworkstartprogramma worden opgeroepen via een snelkoppeling en worden de startconfiguraties ervan centraal beheerd in het dialoogvenster Startconfiguratie.
In Eclipse worden de woorden plugin en bundel door elkaar heen gebruikt. Een plugin is een bundel en een bundel is een plugin.
Starten via een snelkoppeling
Een snelle manier om een bundel te testen is door het Equinox OSGi-framework te starten via Uitvoeren als > Equinox-Framework vanuit het voorgrondmenu van een pluginproject. Als u wilt starten in foutopsporingsmodus, kiest u Fouten opsporen > Equinox-framework in het voorgrondmenu van het pluginproject.
Wanneer een snelkoppeling wordt gebruikt, zoekt PDE naar bestaande Equinox OSGI frameworkstartconfiguraties en maakt alleen een nieuwe startconfiguratie als er geen wordt gevonden. Als er één startconfiguratie is gevonden, wordt deze gebruikt. Als er meerdere configuraties worden gevonden, geeft PDE een dialoogvenster weer met alle bestaande Equinox OSGi-frameworkstartconfiguraties en wordt de gebruiker gevraagd er een te selecteren.
Standaard start PDE het Equinox OSGi-framework op met het -console-programma-argument. Met deze optie wordt de OSGi-console ingeschakeld, waarna u over de mogelijkheid beschikt vele opdrachten uit te voeren, zoals het installeren, starten en stoppen van bundels.
Een startconfiguratie aanpassen
Als u volledige controle wilt hebben over het starten van het Equinox OSGi-framework, kunt u een startconfiguratie maken en aanpassen in het dialoogvenster Startconfiguratie.
Het dialoogvenster Startconfiguratie kan worden opgeroepen via Uitvoeren > Uitvoeren... of Fouten opsporen > Fouten opsporen... vanuit het menu op het hoogste niveau. U kunt een nieuwe Equinox OSGi-frameworkstartconfiguratie maken door te dubbelklikken op het knooppunt Equinox OSGi Framework in de structuurviewer aan de linkerzijde.
Een Equinox OSGi-frameworkstartconfiguratie bevat zes tabbladen waarop u alle aspecten van de teststartconfiguratie kunt aanpassen. Raadpleeg de volgende documenten voor meer informatie: