PDE Build
leveres med infrastruktur for å bygge en fullstendig RCP-applikasjon fra en
produktkonfigurasjonsfil. Det meste
av oppsettet som er nødvendig for en slik bygging, kan gjøres gjennom noen få endringer av
malen build.properties, som finnes i PDE Build. Den følgende
delen beskriver oppsett for en enkel produktbygging, forutsatt at alle plugin-moduler og funksjoner
(både for bygging og forhåndsbygde) det refereres til av produktfilen, allerede er
lokalt tilgjengelige på disken.
Det første trinnet i oppsettet av en bygging er å opprette katalogen der byggingen skal finne sted. Denne katalogen blir kalt byggekatalogen, og den skal inneholde plugin-modulene og funksjonene som skal bygges, i tillegg til alle de genererte artefaktene. Deretter kopierer du plugin-modulene og funksjonene henholdsvis til underkatalogene "plugins" og "features". Det forventes at produktkonfigurasjonsfilen finnes i en av disse plugin-modulene/funksjonene.
Det andre trinnet i oppsettet av en bygging, er å kopiere malen build.properties file fra org.eclipse.pde.build/templates/headless-build til en ny katalog som skal være katalogen for byggekonfigurasjonen (også kalt konfigurasjonskatalogen). Rediger den kopierte build.properties-filen, og definer disse egenskapene:/<plugin- eller
funksjons-ID>/path/to/.product
"<buildDirectory>/
plugins/
pluginToBuildA
pluginToBuildB
myProduct.product
...
features/
featureToBuild
...
<buildConfiguration>/
build.properties
<baseLocation>
plugins/
org.eclipse.core.runtime
org.eclipse.ui
...
features/
org.eclipse.rcp
org.eclipse.platform.launchers
...
-buildfile </path/to/productBuild.xml>
:
Dette er
banen til productBuild.xml som kommer fra PDE Build. Den ligger
i katalogen org.eclipse.pde.build/scripts/productBuild. Dette er
byggefilen som driver hele produktbyggeprosessen.-Dbuilder=</path/to/configuration folder>
:
Dette er banen til byggekonfigurasjonsmappen.java -jar
<eclipseInstall>/startup.jar -application
org.eclipse.ant.core.antRunner -buildfile
<<eclipseInstall>/plugins/org.eclipse.pde.build_<version>/scripts/productBuild/productBuild.xml>
-Dbuilder=<path to the build configuration folder>
Denne konfigureringen genererer i bakgrunnen en funksjon som inneholder plugin-modulene eller funksjonene som er oppgitt i produktkonfigurasjonsfilen. Denne genererte funksjonen blir deretter brukt til å drive en normal funksjon basert på en bygging med kommandolinjegrensesnitt. Hvis du trenger mer tilpasning av byggingen, for eksempel henting fra et datalager, finner du mer informasjon under Avanserte PDE Build-emner.