Voorbeeld - Meervoudige-paginaeditor
Inleiding
Met het voorbeeld van de meervoudige-paginaeditor wordt een bestandseditor aan de extensie .mpe toegevoegd.
In het voorbeeld wordt getoond hoe u een editor kunt maken die meervoudige pagina's gebruikt door zowel een editor en een paginadeelnemer te definiëren waarmee opties aan een actiebalk kunnen worden toegevoegd.
Het voorbeeld uitvoeren
Als u het voorbeeld van de meervoudige-paginaeditor wilt gaan gebruiken, moet u een nieuw bestand met de extensie .mpe maken. Selecteer het bestand, roep het voorgrondmenu op en selecteer het menu Openen met en selecteer in het submenu de menuoptie Voorbeeld van meervoudige-paginaeditor.
Vervolgens kunt u de verschillende editors selecteren door de verschillende tabbladen te selecteren.
Een nieuw mpe-bestand maken
Maak een nieuw bestand met bestandsextensie .mpe. In het menu Bestand selecteert u Nieuw en vervolgens selecteert u Overige... in het submenu.
Klik op Eenvoudig in de wizard, en selecteer vervolgens
Bestand in de lijst aan de linkerkant. Klik op Volgende om de bestandsnaam op te geven(zorg dat de extensie .mpe is) en de map waarin het bestand moet worden geplaatst.
Informatie
Met het voorbeeld van de meervoudige-paginaeditor wordt aangetoond hoe u een meervoudige-paginaeditor moet maken met een aangepaste-paginadeelnemer.
Het voorbeeld van de meervoudige-paginaeditor bestaat uit twee extensies - een documentdeelnemer (MultiPageContributor) en een editor (MultiPageEditor).
De documentdeelnemer is een subklasse van org.eclipse.ui.part.MultiPageEditorActionBarContributor
en definieert de acties die aan een editor worden toegevoegd als de methode setActivePage wordt aangeroepen. De editor is een org.eclipse.ui.part.MultiPageEditorPart
waarmee 3 pagina's worden gemaakt die worden geactiveerd door de methode pageChange die vervolgens setActivePage naar de deelnemer verzendt.
Deze twee klassen verwijzen niet rechtstreeks naar elkaar - de deelnemer voor de editor wordt ingesteld met de tag contributorClass in de plugin.xml