Import av funksjoner
PDE har veiviseren
Import av funksjoner som importerer funksjoner fra filsystemet til arbeidsområdet. Du åpner
veiviseren ved å velge
Fil > Importer > Plugin-utvikling >
Funksjoner fra toppnivåmenyen.
Importplassering
Som standard er
plasseringen som funksjoner skal importeres fra, målplattformen som er oppgitt på preferansesiden
Vindu > Preferanser > Plugin-utvikling > Målplattform.
Knappen Målplattform er en snarvei som åpner preferansesiden Målplattform for inspisering eller endring.
Hvis du velger å importere funksjoner fra et tilfeldig sted på filsystemet, og du ikke ønsker å endre plasseringen av målplattformen i preferansene, fjerner du merket for Velg fra funksjoner på målplattformen. Deretter bruker du Bla gjennom-knappen til å navigere og oppgi katalogen. Til slutt må du huske å velge knappen Last inn på nytt for å oppdatere dialogboksen.
Importformat og mål
Når funksjoner blir importert, opprettes et prosjekt i arbeidsområdet for hver funksjon. Prosjektnavnet er en sammenkjeding av funksjons-IDen og "-feature".
Hvis PDE oppdager at arbeidsområdet er definert for funksjonsbasert selv-verting (slik det er beskrevet i delen Tips og triks), blir funksjonene importert til en features/-katalog som er sideordnet med plugins/-katalogen der arbeidsområdet er plassert.